تمکن مالی اسپانیا، شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی و مدارک مورد نیاز آن در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. اسپانیا از دسته کشور های اروپایی می باشد که سالانه افراد زیادی به این کشور سفر نموده و به زندگی در این کشور علاقه مند می شوند. افرادی که درخواست اخذ اقامت در اسپانیا را دارند می توانند از این روش اقامتی استفاده نمایند. متقاضیان اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا همواره سوالاتی برایشان ایجاد می شود از جمله اینکه هزینه تمکن مالی اسپانیا چقدر می باشد؟ آیا امکان اخذ اقامت برای کل خانواده وجود دارد؟ آیا این اقامت شرط حضور دارد؟ که در نتیجه ما بر آن شدیم تا در این مقاله به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. 

تمکن مالی اسپانیا و شرایط عمومی آن

تمکن مالی اسپانیا و دریافت کارت اقامتی این کشور امری بسیار مهم می باشد اما شما قبل از ورود به این کشور باید از شرایط عمومی این کشور اطلاعات تکمیلی بدست آورید. اسپانیا کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه یورو می باشد. اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است و با کشورهایی همچون فرانسه، پرتغال ، اندورا هم مرز بوده و به دریای مدیترانه و جبل و طارق و اقیانوس اطلس راه آبی نیز دارد. مرز بین ۲ کشور پرتغال و اسپانیا طولانی ترین مرز یکپارچه در اروپا می باشد. زبان رسمی مردم اسپانیا، اسپانیایی می باشد اما مردم این کشور تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط دارند. نوع حکومت در کشور اسپانیا پادشاهی است که توسط فیلیپ ششم اداره می شود. اسپانیا از دسته کشور های پر جمعیت اروپا بوده و حدوداً ۴۶ میلیون ۷۳۳ هزار نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور اسپانیا شهر مادرید می باشد که یکی از شهرهای محبوب مهاجران است. متقاضیانی که درخواست تماس تلفنی با این کشور را دارند می توانند از پیش شماره ۳۴+ استفاده نمایند. واحد پول این کشور نیز یورو می باشد.

تمکن مالی اسپانیا و استانداردهای سرمایه گذاری

افرادی که اقدام به دریافت تمکن مالی اسپانیا می نمانید می توانند در طول اقامت خود در این کشور سرمایه گذاری های متفاوتی نیز انجام دهند. اما متقاضیانی که درخواست سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید به استانداردهای  امنیت سرمایه گذاری در این کشور توجه لازم را داشته باشند. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید میزان مالیات دریافتی در این کشور می باشد. افرادی که قصد پایه گذاری بیزنس و تجارت خود در اسپانیا را دارند باید توجه داشته باشند که در این کشور مالیات بر در آمد شخصی حدودا ۴۵% می باشد و افراد باید ماهانه بین درصد از درآمد خود را به دولت مالیات پرداخت نمایند. از دیگر مواردی که متقاضیان اقامت تمکن مالی اسپانیا باید به آن توجه داشته باشند میزان رشد اقتصادی در این کشور می باشد که در سال های اخیر حدودا ۱٫۸۹% بوده است که این برای کشوری همچون اسپانیا یک گزینه بسیار عالی می باشد که در سال های اخیر دچار مشکل اقتصادی بوده می تواند رشد خود در اقتصاد کشور را ارتقاع دهد. در ادامه مقاله نمودار های مرتبط برای شما عزیزان قرار داده شده است.

در نمودار زیر نیز نرخ مصادره اموال در اسپانیا در سال های اخیر را مشاهده خواهید نمود:

تمکن مالی اسپانیا و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

همان طور که در بند های قبلی مقاله برای شما عزیزان گفته شده است، افرادی که با روش تمکن مالی اسپانیا وارد این کشور می شوند می توانند در بیزنش های مختلفی سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران باید به شاخص های اقتصادی تاثیر گذار دقت ویژه ای داشته باشند. یکی از مواردی که باید توسط متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور بررسی شود میزان مصادره اموال از سوی دولت می باشد. طبق نموداری اعلامی از سوی دولت این کشور خطر مصادر اموال در اسپانیا بین ۱ تا ۷ شماره گذاری شده که در اسپانیا در پایین ترین حالت خود حدوداً ۱ می باشد. از دیگر مواردی که متقاضیان باید به آن توجه ویژه داشته باشند نرخ بیکاری در کشور مقصد می باشد که در سال ۲۰۱۹ از سوی دولت این عدد ۱۳٫۹۲ درصد اعلام شده است که نسبت به سال های اخیر کاهش پیدا کرده است.

تمکن مالی اسپانیا و بررسی کامل شرایط آن

همان طور که می دانید، روش خود حمایتی یا تمکن مالی اسپانیا یکی از روش هایی می باشد که مورد استقبال سرمایه گذاران بین المللی قرار گرفته است. متقاضیان نمایند که در کشورهایی همچون فرانسه و اتریش هم می توانید از طریق تمکن مالی درخواست اقامت و کارت اقامتی داشته باشند. افرادی که درخواست اقامت در این کشور را دارند و از روش خود حمایتی وارد این کشور می شوند چون بیان نموده اند که تمکن مالی دارند، اجازه کار آن ها از سوی دولت منع شده است. شما تنها می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. به طور مثال شما نمی توانید در رستوران فرد دیگری به عنوان آشپز فعالیت کنید باید خودتان در رستوران خودتان این کار را انجام دهید. قابل ذکر است که میزان سرمایه شما از سوی دولت اسپانیا دارای حداقل و حداکثری نمی باشد و شما می توانید با هر میزانی در این کشور سرمایه گذاری نمایید.

تمکن مالی اسپانیا یکی از روش های اخذ اقامت این کشور می باشد که در سال های اخیر مورد توجه افراد بسیار قرار گرفته است. افرادی که درخواست دریافت این کارت اقامتی را دارند باید دارای شرایط خاصی که توسط دولت این کشور تعیین شده است باشند. این نوع اقامت همانند یک هدیه از سوی دولت اسپانیا به مردم سایر کشورهای جهان می باشد. متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا را دارند باید ثابت نمایند که در کشور خود دارای پشتوانه مالی مناسبی هستند و می توانند مدارکی را نشان دهند که نشان دهنده تمکن مالی لازم آنها باشد. طبق اعلام اداره مهاجرت این کشور شما باید در مرحله اول نشان دهید برای خود و هر کدام از اعضای خانواده ۲۷٫۰۰۰ یورو در حساب شخصی خود در کشور خودتان (ایران) دارید و این مبلغ را به مدت حداقل ۶ ماه در حساب خود نگهداری نمایید.

در مرحله دوم متقاضیان می بایست نشان دهند که ماهانه در کشور خود دارای در آمد مناسبی بوده و می توانند هزینه های زندگی را پوشش دهند. مبلغی که توسط دولت این کشور تعیین شده است حدودا ۲٫۵۰۰ یورو در ماه می باشد. البته باید توجه داشته باشید مبلغ ۲٫۵۰۰ یورو برای هر فرد نمی باشد و شما باید برای تمامی اعضای خانواده این مبلغ را نشان دهید. ما در این روش اقامتی مزایای دارید و این می تواند امن ترین روش مهاجرتی جهان باشد، زیرا شما بدون انتقال هیچ سرمایه ای می توانید  اقامت کشور همچون اسپانیا را کسب نمایید. متقضیان توجه داشته باشند که در این روش اقامتی تمامی مراحل پرونده شما باید توسط وکیل شما انجام گیرد و باید یک وکیل اسپانیایی همراه شما باشد. متقاضیانی که درخواست این کارت اقامتی را دارند باید توجه داشته باشند که در این روش اقامتی فرزندان تنها تا سن ۱۶ سال شانس دریافت کارت اقامتی خود حمایتی را دارند. متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت این کشور از روش تمکن مالی اسپانیا را دارند باید مدت ۱۸۴ روز در سال در این کشور حضور داشته باشند.

تمکن مالی اسپانیا و مزایای آن

تمکن مالی اسپانیا و اخذ اقامتی این کشور یکی از امن ترین روش های اخذ اقامت در اروپا و اسپانیا می باشد. یکی از مزایای روش تمکن مالی نپرداختن هزینه به افراد دیگر می باشد. در این روش اقامتی شما باید تنها با نشان دادن تمکن مالی خود در کشور خودتان درخواست اقامت نمایید و دلیل امن بودن این روش سرمایه گذاری همین موضوع می باشد. خیلی از افراد نگران سرمایه گذاری خود در کشور مقصد و یا ورود خود به بازار کاری در این کشور می باشند و سوالاتی برایشان ایجاد می شود که آیا این امکان وجود دارد که بتوان به راحتی ابتدا درخواست اقامت دهند و کارت اقامتی دریافت نمایند که در روش تمکن مالی اسپانیا این موضوع میسر می باشد. همچنین مواردی دیگر مانند استفاد از بیمه رایگان، تحصیل رایگان فرزندان در مدارس و امکان سفر بدون ویزا برای متقاضی و اعضای خانواده اش در منطقه اتحادیه اروپا و شنگن اشاره نمود.

تمکن مالی اسپانیا و معایب آن

در بخش قبلی ما درباره مزایای تمکن مالی اسپانیا یا خود حمایتی این کشور توضیحاتی ارائه دادیم. اما گزینه تمکن مالی اسپانیا معایی نیز دارد که متقاضیان باید از آن اطلاع داشته باشند. افرادی که درخواست اخذ اقامت اسپانیا از طریق خود حمایتی و یا تمکن مالی را دارند باید توجه داشته باشند شما در این روش اقامتی ثابت نموده اید که در کشور خود دارای تمکن مالی خوبی هستید و نیاز به کار ندارید. در این روش مهاجرتی شما به هیچ عنوان اجازه استخدام در شرکت را ندارید و اگر قصد کسب در آمد دارید باید خودتان شرکتی را راه اندازی کنید و یا در آن بیزنس مورد نظر سرمایه گذاری نمایید این موضوع برای افراد جوان عملا مناسب نیست در صورتی که شما می توانید به راحتی با کار در این کور اقامت کسب نمایید نیاز به هزینه های زیاد جهت سرمایه گذاری و کسب در آمد نمی باشد. یکی از مواردی که به عنوان معایب تمکن مالی اسپانیا محصوب می شود شرط حضور آن می باشد که توسط دولت ۱۸۴ روز تعیین شده است و متقاضیان باید در طول ۱ سال این مدت را در خاک اسپانیا حضور داشته باشند.

4 پاسخ به “تمکن مالی”

  1. با سلام . من در کشور دانمارک زندگی میکنم ولی نامزد من در گرجستان هستند ایشان تمایلی برای آنان به کشور دانمارک رو ندارند . از نظر ایشان دانمارک جایی برای پیشرفت و سرمایه گرازی برای ما که از آسیا میایم نیست ایشان در گرجستان زندگی می‌کنند و در آنجا رستوران و املاک دارند .‌حالا چطوری می‌توانیم سریع برای ایشان از طریق تمکن مالی اجازه اقامت به کشورراسپانیا را بگیریم. تنها خودشان هستند . چون خود من اجازه اقامت اروپا را دارم و نیازی به ابن کار نیست راهنمایی بفرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *