انگلستان در اروپا واقع شده است و بزرگترین کشور بریتانیا به شمار می‌رود و از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. پایتخت این کشور، لندن است. انگلیس حدود ۵۵ میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی در این کشور انگلیسی است. خیلی از دانشجویان در سراسر جهان، به خاطر امکانات تحصیلی و رفاهی مناسب، آرزو دارند که در دانشگاه‌های برتر این کشور تحصیل نمایند.

این کشور، دارای نظام آموزشی فوق‌العاده است و توانسته بهترین شرایط تحصیلی را برای دانشجویان فراهم کند.  قطعا مهاجرت به انگلیس و تحصیل در این کشور، رویای بسیاری از دانشجویانی است که قصد دارند خارج از کشور تحصیل کنند و این رویا، خیلی هم دور از دسترس نیست؛ اما توصیه می‌کنیم مقصد خود را بر اساس رویاهایتان انتخاب نکنید! بررسی منطقی تمام شرایط و جوانب تحصیل و زندگی در کشور مقصد، می‌تواند سختی‌ها را کاهش دهد و باعث داشتن یک زندگی ایده‌آل در خارج از کشور شود. در این مقاله، تحصیل در انگلیس را به‌ طور کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم و در مورد تمامی جوانب زندگی و تحصیل در این کشور، اطلاعاتی را ارائه داده‌ایم. 

مزایای تحصیل در انگلیس

  • تحصیل در یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان
  • تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا
  • کیفیت بالای تحصیلی در این کشور
  • نظام آموزشی فوق‌العاده
  • آینده روشن شغلی

 دانشگاه‌های *آکسفورد*، کالج‌لندن و *کمبریج* در این کشور، از بهترین دانشگاه‌های جهان هستند. 

مقاطع تحصیلی انگلیس

نظام آموزشی انگلیس با ایران بسیار متفاوت است. دانش‌آموزان انگلیسی می‌توانند در مدارس دولتی، مدارس غیر‌انتفاعی و به روش تحصیل در منزل به یادگیری بپردازند. والدین می‌توانند روش تحصیل فرزندشان را وابسته به شرایط انتخاب کنند.

همه‌ی دانش‌آموزان موظف‌اند تحصیلات خود را تا سن ۱۸ سالگی ادامه دهند؛ اما تحصیل در مدرسه تا سن ۱۶ سالگی اجباری است و پس از آن دو سال باید وارد کالج شوند. پس از ۱۶ سالگی دانش‌آموزان می‌توانند تحصیلات خود را به دو صورت آکادمیک یا فنی و حرفه‌ای ادامه دهند.

افراد در آزمون GSCE یا دیگر آزمون‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، شرکت می‌کنند. نمره‌ی این آزمون دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کند که وارد دانشگاه شوند یا تحصیلات خود را به پایان برسانند و وارد بازار کار شوند. 

افرادی که مقیم انگلیس نیستند می‌توانند مدرک دیپلم خود را در کشور وطن بگیرند و برای تحصیلات در مقاطع بالاتر وارد دانشگاه‌های انگلیس شوند.

دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه‌های انگلیس و تحصیل در مقطع لیسانس باید در آزمون A-levelنمره‌ی قبولی کسب کنند؛ در غیر این صورت موظف‌اند پیش از ورود به دانشگاه، یک سال دوره‌ی پیش دانشگاهی را سپری کنند و پس از آن وارد دانشگاه موردنظرشان شوند. پس از آن دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند باید طبق مقررات و ضوابط تعیین شده به مقاطع بالاتر بروند. اطلاعات بیشتر درباره‌ی مقاطع عالی در قسمت‌های بعدی ارائه می‌شود.

مشاوره

جهت مهاجرت تحصیلی و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط تحصیل در انگلیس و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت و تحصیل در مدارس انگلیس هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.