اقامت کانادا از طریق تحصیل

برخی از افراد ممکن است تحصیل را ساده ترین راه مهاجرت به کانادا بدانند. تحصیل در کانادا در مقاطع مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. تحصیل در مدارس کانادا به صورت شبانه روزی است و از ۱۵٫۰۰۰ تا ۵۰٫۰۰۰ دلار کانادا در سال هزینه در بر خواهد داشت. از جمله مدارس بین المللی کانادا می توان به بادول، پتیسن، کالج بریمار و کالج تامسون ریور اشاره نمود. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه مدرک آیلتس حداقل با نمره ۶ و تمکن مالی لازم نیاز خواهد بود. دانشجویانی که سطح زبان آنها مناسب نیست نیز می توانند در کالج های کانادایی دوره زبان را بگذرانند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیز نیاز به داشتن مدرک لیسانس، مدرک آیلتس بالای ۶٫۵ به همراه گپ تحصیلی پایین و سن مناسب می باشد. فارغ التحصیلان این مقطع می توانند با کار پس از تحصیل در کانادا اقامت کاری این کشور را اخذ نمایند.

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا نیازمند داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما دارد. استاد راهنما به دانشجویی که دارای رزومه علمی قوی، نمره زبان بالا، مقالات علمی بین المللی و سن مناسب به همراه انگیزه کافی داشته باشد پذیرش دکتری در دانشگاه محل خدمتشان اعطا می نمایند. دانشجویان در این مقطع می توانند از طریق کار پژوهشی در دانشگاه، بخش زیادی از هزینه های خود را تامین نمایند. همچنین افرادی که دارای رزومه علمی و تحقیقاتی و زبان قوی هستند می توانند بورسیه تحصیلی کانادا را به دو صورت اسکولارشیپ و فاند دریافت نمایند. این بورسیه ها دولتی و دانشگاهی هستند.

کشور کانادا یکی از برترین مراکز علم و دانش دنیا می باشد که هر ساله بالغ بر ۱۳۰٫۰۰۰ تا ۱۵۰٫۰۰۰ نفر دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. سطح علمی بالای دانشگاه ها هزینه های معقول و امکان گرفتن اقامت دائم کشور کانادا، ویزای تحصیلی را به یکی از پر متقاضی ترین راه های مهاجرت به کانادا  قرار داده است. در ابتدا شما باید رشته مورد نظر خود برای تحصیل را انتخاب کنید و پس از آن به انتخاب دانشگاه و یا شهر مورد نظر خود بپردازید. برای اقدام کردن برای پذیرش در دانشگاه های کانادا شما باید به تناسب مقطع تحصیلی خود مدرک زبان انگلیسی  TOEFLیا  IELTS به دانشگاه ارائه کنید. پس از بررسی شرایط اولیه شما دانشگاه برای شما یک نامه پذیرش تحصیلی صادر می کند که در آن هزینه های تحصیل شما نیز اشاره می شود.

هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه رشته مورد نظر و مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد. حداقل هزینه تحصیل در کانادا در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار در سال می باشد. شما با ویزای تحصیلی کانادا حق بردن  همراه را نیز خواهد داشت. جهت اطلاعات تکمیلی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا با مشاورین ما تماس حاصل بفرمایید.

بررسی مهاجرت تحصیلی به کانادا از نظر شرایط سنی

سن در اخذ ویزای تحصیلی کانادا فاکتور مهمی محسوب می گردد. شرایط سنی  با توجه به مقطع تحصیلی  متفاوت خواهد بود و در مجموع باید سن متقاضی به نحوی باشد که پس از تحصیل در کشور کانادا  برای کانادا مفید باشد.مثلا سن زیر ۳۵ سال برای تحصیل در کشور کانادا در مقطع فوق لیسانس مناسب به نظر می رسد. صادقانه باید بگوییم اگر در سن ۳۵ سالگی برای یک دوره یکساله آموزش در کانادا اقدام کنید و گپ تحصیلی شما زیاد باشد در مصاحبه اخذ ویزای کانادا رد خواهید شد.

بررسی مهاجرت تحصیلی به کانادا از نظر شرایط مالی متقاضی

شرایط مالی متقاضی هم از شرایط تاثیرگذار در نظر افسر مربوطه است. شما باید بتوانید اثبات کنید که می توانید هزینه های خود را در زمان تحصیل در کشور کانادا پوشش دهید.بسیاری از موارد بوده است که فرد تمام مدارک و نحوه ارائه اش مناسب بوده است اما  به دلیل عدم داشتن شرایط مالی مناسب از ویزای تحصیلی کانادا برای وی ممانعت شده است.حتی این امکان وجوددارد که از دیگران پول قرض گرفته و در حساب خود داشته باشید تا در مصاحبه برای ویزا افسر از توانایی مالی شما مطمئن شود.

بررسی مهاجرت تحصیلی به کانادا از نظر گپ تحصیلی 

گپ تحصیلی نباید زیاد باشد. بطور مثال اگر فاصله زمانی لیسانس و فوق لیسانس ۶ الی ۷ سال باشد باید نشان داد که در این مدت در رشته یا کاری مرتبط با رشته تحصیلی فرد مشغول به کار بوده است. یا اگر شخصی در ۴۰ سالگی برای تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می کند اولین سوالی که از او پرسیده می شود این است که در فاصله زمانی لیسانس تا فوق لیسانس به چه کاری مشغول بوده است و اینکه آیا برای اقامت کانادا بعد از تحصیل مناسب است یا خیر.

بررسی مهاجرت تحصیلی به کانادا از نظر مصاحبه سفارت

جهت مصاحبه سفارت لازم است شما مجموعه ای از مدارک را در قالب یک پرونده کامل ارائه کنید. نحوه چیدمان و ارائه مدارک مهم می باشد. دلیل و  هدف شما برای تحصیل در کشور کانادا باید برای افسر مربوطه قانع کننده باشد. در بعضی از موارد میبینیم که بعضی از افراد ناآگاه در فضاهای مجازی بیان می کنند که افسر سفارت با متقاضی مشکل دارد و رفتار درستی ندارند. اما درواقع افسر سفارت تنها به دنبال افرادی است که واقعا به دنبال تحصیل و پیشرفت در کانادا می باشند. چراکه نیت فرد برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا باید در اولویت تحصیل در کشور کانادا باشد و نه اینکه قصد پناهندگی در این کشور را داشته باشد. پس قطعا نحوه ارائه و حس و ذهنیتی که به افسر منتقل می شود درروند اخذ ویزا تاثیر بسزایی دارد.